RO Membran Modülleri

Su ve sıvıların arıtımı ve saflaştırılmasına üstün kaliteli Lewatit iyon değiştirici
reçineleri ile damgasını vuran Alman Lanxess GmbH - Sıvıların Saflaştırılması
Teknolojileri Bölümü (Eski Bayer AG-Lewatit), 2011 yılının sonlarında
Almanya’nın ilk RO Membran Modülü üretim fabrikasını Bitterfeld’de kurdu.

Anasayfa > Ürün ve Teknolojiler > RO Membran Modülleri

Lewabrane® Üstün Kaliteli RO Membran Modülleri

Su ve sıvıların arıtımı ve saflaştırılmasına üstün kaliteli Lewatit iyon değiştirici reçineleri ile damgasını vuran Alman Lanxess GmbH - Sıvıların Saflaştırılması Teknolojileri Bölümü (Eski Bayer AG-Lewatit), 2011 yılının sonlarında Almanya’nın ilk RO Membran Modülü üretim fabrikasını Bitterfeld’de kurdu.

Lanxess’in Almanya Bitterfeld’deki tesisinde üretilen membran modülleri, endüstriyel su arıtımı için özel olarak dizayn edilmiştir. Uygulama alanları, organik ve biyolojik fouling potansiyeli yüksek, çok tuzlu (brackish) ve az tuzlu suların desalinasyonunu da kapsamaktadır.

Neden Lewabrane®?

  • LANXESS’in su arıtımı konusundaki 70 yılı aşkın tecrübesi

  • Lewatit® iyon değiştirici reçinelerini tamamlayan bir teknoloji

  • İyon değiştirici reçineler ve RO Membranları için tek elden tedarik

  • Almanya’da üretime başlayan Dünya’nın en yeni RO fabrikasında, son teknolojisi ile birçok su arıtım uygulaması için üstün kaliteli RO membranı temini

  • Membran teknolojilerinde derin deneyim sahibi RO uzmanlarının üst düzey teknik ve ürün desteği

Kusursuz Dizayn: LEWAPLUS DİZAYN PROGRAMI

LANXESS, su arıtımı için mevcut dizayn programını daha da geliştirdi.

İyon Değiştirici Reçineler Birimi, dizayn programının kapsamını endüstriyel atıksu arıtımını dahil ederek genişletti. LewaPlus programı sayesinde artık farklı ayırma prosesleri uygulanan bir sistem komple dizayn edilebilmektedir.

LewaPlus programı, ters ozmoz ünitesini ve sonrasında yer alan iyon değiştirici sistemini tümüyle boyutlandırabilen, ayrıca ters ozmoz sonrasında eklenebilecek degazörü veya kimyasalları hesaplamalarına katabilen mevcut tek programdır.

Özet olarak LewaPlus, iyon değiştirici reçine (IX) ve Lewabrane ters ozmoz membranlarını (RO) kullanan sistemleri boyutlandırmak için hazırlanmış kapsamlı bir boyutlandırma programıdır. Bu program RO sistem konfigürasyonlarını, çıkış değerlerini, besleme basıncını ve permeat kalitesini hesaplayabilmektedir.